MŠ Herrmannova > O MŠ > Naše mateřská škola

Naše mateřská škola

Jsme šestitřídní mateřská škola v právní subjektivitě. Budova školy je situovaná v sídlištní části Olomouc –Lazce. Je obklopena bohatou zelení, s protékající řekou Moravou. Z objektu mateřské školy je překrásný panoramatický výhled na Klášterní Hradisko. V blízkosti se nachází jezdecký areál, zábavné centrum Krokodýlek a základní škola. Fasáda budovy je laděna do mořského světa, kterou obklopuje rozsáhlá zahrada mateřské školy, která dostala název „Bílá velryba“.

Zřizovatel mateřské školy je Magistrát města Olomouce.

Naplněnost mateřské školy Herrmannova je 144 dětí.

Provoz mateřské školy: 6:00 hod.  - 16:30 hod.

Budova mateřské školy je dvoupodlažní, rozmístěná do třech pavilonů se samostatnými vchody. Pavilony jsou propojenou spojovací chodbou. To poskytuje větší soukromí jednotlivým třídám, ale zároveň je zachována kontinuita celé školy. V obou podlažích se nachází třídy se svou hernou, šatnou, sociálním zázemím a přípravnou stravy. V prvním podlaží se mimo tříd nachází školní jídelna-výdejna, kancelář ředitelky, keramická dílna/ polytechnická dílna a školní prádelna. Ve druhém podlaží je pro účely a obohacení vzdělávání vybudována interaktivní učebna, se senzorickou chodbou a pracovním koutem. Učebna je určena k prožitkovému vzdělávání a interaktivní práci ve skupinách. Venkovní terasa, která se zde také nachází, je určena pro pěstitelské činnosti dětí. Kromě toho zde najdeme i logopedický kabinet a speciálního pedagoga -  logopeda, který zajišťuje v mateřské škole logopedickou prevenci.

Při výchovně vzdělávací práci vycházíme ze Školního vzdělávacího programu ( ŠVP), který respektuje Rámcový vzdělávací program pro mateřské školy (RVP PV). RVP PV představuje základní východisko pro tvorbu školních vzdělávacích programů a jejich uskutečňování. Pravidla, která RVP PV uvádí jsou pro předškolní vzdělávání závazná.

ŠVP pak upravujeme podle možností a podmínek školy do tematických celků, projektů., které obohacujeme dalšími nadstandardními ,rozšiřujícími aktivitami a vzdělávacími činnostmi: např. návštěva ekologického střediska „Sluňákov“,Centrum Semafor, Dramacentrum, Strašidelné čarování, Vánoční dílny, Maškarní karneval, Velikonoční jarmark, Sportovní olympiáda, Rozloučení s předškoláky, Škola v přírodě, exkurze, experimenty, školní výlety, projekty atd.